Residence Les Etincelles – Village Montana**** Le Lac
Hotel beskrivelse
Les Etincelles er et rustikt, komfortabelt hus beliggende ovenfor Tignes Le Lac, 300 m fra bymidten af Tignes og direkte ved skiområdet.
I huset er reception, restaurant, bar, sauna, dampbad, boblebad (mod ekstra betaling), solterrasse, skirum, skistøvletørrer. Fælles garage. Fra Les Etincelles er der 500 m til indkøbsforretning og restaurant. Nærmeste skilift 250 m, skipiste 50 m. Ved gode skiforhold kan der køres på ski hen til huset.
Ferieboligerne kan variere i boligareal, plantegning, udstyr og møbler.
Værelser
I Le Etincelles kan Thinggaard tilbyde nedenstående lejligheder:
Alle lejlighederne varierer i størrelse, indretning og møbelindretning.
3-værelses lejlighed til 4 personer:
Denne type lejlighed er på 45 m2. Hyggeligt og med meget træ indrettet: stue/opholdsrum med spisebord og TV. 2 værelse, alle værelser med 2 senge. Åbent køkken (4 kogeplader, miniovn, opvaskemaskine, Brødrister, kedel, mikroovn, elektrisk kaffemaskine). Bad, særskilt toilet. Altan. Flot udsigt over bjergene. Gratis internet.
3-værelses lejlighed til 6 personer:
Denne type lejlighed er på 45 m2 og har plads til 6 personer. Lejligheden er hyggelig og med meget træ. Stue/Opholdsrum med 1 dobbelt sovesofa, spisebord og sat-TV. 2 værelse, alle værelser med 2 senge. Åbent køkken (4 kogeplader, miniovn, opvaskemaskine, Brødrister, kedel, mikroovn, elektrisk kaffemaskine). Bad, særskilt toilet. Altan. Flot udsigt over bjergene. Gratis internet.
4-værelses lejlighed til 6 personer:
Denne type lejlighed er på 55 m2. Hyggeligt med stue/opholdsrum med spisebord og TV. 3 værelse, alle værelser med 2 senge. Åbent køkken (4 kogeplader, miniovn, opvaskemaskine, Brødrister, kedel, mikroovn, elektrisk kaffemaskine). Bad, særskilt toilet, bad/WC eller brus/WC. El-opvarming. Altan. Flot udsigt over bjergene. Gratis internet.
4-værelses lejlighed til 6 personer med pejs:
Denne type lejlighed er på 65 m2. Hyggeligt med stue/opholdsrum med spisebord og TV samt pejs. 3 værelse, alle værelser med 2 senge. Åbent køkken (4 kogeplader, miniovn, opvaskemaskine, Brødrister, kedel, mikroovn, elektrisk kaffemaskine). Bad, særskilt toilet, bad/WC eller brus/WC. El-opvarming. Altan. Flot udsigt over bjergene. Gratis internet.
4-værelses lejlighed til 8 personer med kabine og privat sauna:
Lejlighed på 100 m2, der er hyggeligt og indrettet med stue/opholdsrum med spisebord og TV. 3 værelse, alle værelser med 2 senge. Åbent køkken (4 kogeplader, miniovn, opvaskemaskine, Brødrister, kedel, mikroovn, elektrisk kaffemaskine). Bad, særskilt toilet, bad/WC eller brus/WC. Privat sauna. Altan. Flot udsigt over bjergene. Gratis internet.
5-værelses lejlighed til 8 personer:
Lejlighed på 70 m2 fordelt på 2 etager. Hyggeligt indrettet med stue/opholdsrum, spisebord og TV. 4 værelse, alle værelser med 2 senge. Åbent køkken (4 kogeplader, miniovn, opvaskemaskine, Brødrister, kedel, mikroovn, elektrisk kaffemaskine). Bad, særskilt toilet. Altan. Flot udsigt over bjergene. Gratis internet.
Fakta
Fakta om Le Etincelles – Village Montana
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 50 m |
| Afstand til piste | 50 m |
| Afstand til centrum | 200 m |
| Afstand til skibus | – |
| Reception | Ja |
| Restaurant | Nej |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Håndklæder & sengelinned | Inkluderet |
| Internet | Inkluderet |
| Pool | Nej |
| Bar | Ja |
| Wellness | Ja |
| Parkering | Ja |
Beliggenhed
Le Etincelles – Village Montana