Villa Excelsior
Hotel beskrivelse
Villa Excelsior er et hotel med stil og charme i et stille område af Bad Gastein ved den kendte Kaiser Wilhelm Promenade. Hotellet ligger i rolige omgivelser og har en med sin indretning en romantisk og historisk atmosfære. På hotellet finder du en reception, bar, restaurant, lille spaafdeling med termiske bade og sauna.
Opholdet i Villa Excelsior inkluderer halvpension.
Værelser
Fakta
Fakta om Villa Excelsior
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Halvpension |
| Håndklæder | Inkluderet |
| Sengelinned | Inkluderet |
| Rengøring | Ja |
| Parkering | Ja |
| Lounge | Ja |
| Bar | Ja |
| Restaurant | Ja |
| Skirum | Nej |
| Wellness | Ja |
| Pool | Nej |
| Afstand piste | 1100 m |
| Afstand lift | 1100 m |
| By | 800 m |
| Skibus | 0 m |
| Skileje | 2400 m |