Svartskardvegen 430
Hotel beskrivelse
Flot, nybygget hytte til 13 personer med en perfekt beliggenhed på toppen af Kvitfjell Vest. Hytten har ski-in/ ski-out, der er rigtig godt til lange dage på pisterne og langrendsløjperne.
Hytten er på 230 m2 med 5 soveværelser og 4 badeværelser. Stue med sofalounge og pejs. Veludstyret køkken med køleskab, fryser, opvaskemaskine, komfur, mikrobølgeovn, kaffetragt og spiseplads.
Yderligere information:
- Skiopbevaring tilgængeligt
- Minimusalder for leje af hytten er 30 år
- Kæledyr ikke tilladt
- Check-in efter kl. 17.00/ Check-ud senest kl. 11.00
Værelser
Hytten er indrettet med:
5 soveværelser:
Soveværelse 1: Dobbeltseng (180 x 200 cm)
Soveværelse 2: Dobbeltseng (180 x 200 cm)
Soveværelse 3: Dobbeltseng (140 x 200 cm) + enkeltkøje (90 x 200 cm)
Soveværelse 4: Dobbeltseng (140 x 200 cm) + enkeltkøje (90 x 200 cm)
Soveværelse 5: Dobbeltseng (140 x 200 cm) + enkeltkøje (90 x 200 cm)
4 badeværelser:
Badeværelse 1: Bad, toilet og sauna
Badeværelse 2: Bad og toilet
Badeværelse 3: bad og toilet
Badeværelse 4: Toilet
Fakta
Fakta Svartskardvegen 430
| Liftkort | Ikke inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 0 m |
| Afstand til piste | 80 m |
| Afstand til centrum | 5100 m – Kvitfjell Vest |
| Reception | Nej |
| Restaurant | Nej |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Håndklæder/ sengelinned | Kr. 145,- pr. person * |
| Internet | Wi-fi |
| Pool | Nej |
| Bar | Nej |
| Wellness | Nej |
| Parkering | Ja |
*Sengelinned og håndklæder kan ikke tilkøbes på destinationen, det skal tilkøbes hjemmefra og senest 14 dage før ankomst.