Sportpension Therese – Sommer
Hotel beskrivelse
Sommerferie
Nyd en afslappende sommerferie på Sportpension Therese i Westendorf, hvor hver dag starter med en lækker og nærende morgenmad inkluderet i opholdet, som giver jer den bedste begyndelse på dagens oplevelser i de østrigske alper. Sportpension Therese drives af et imødekommende værtspar, som bor på stedet hele sommeren og sørger for en personlig og hjemlig atmosfære. Her er der altid tid til en snak, gode råd til området eller hjælp, hvis I har spørgsmål – alt sammen med til at skabe trygge rammer for jeres ferie.
Sportpension Therese
Indretningen er i østrigsk stil og emmer af hygge. Der er gode fælles arealer, som også egner sig rigtig godt til større grupper eller familier der rejser sammen. Alle værelserne er velholdte og har eget toilet, bad og tv. Der findes både værelser, men faktisk også nogle super gode lejligheder, hvor der naturligvis også har eget køkken.
God beliggenhed
Sportpension Therese er placeret midt i Westendorf og med mindre end 200 meter til både centrum og nærmeste lift. Om sommeren kører flere lifte og giver dermed mulighed for at opleve bjergene på en anderledes og helt utrolig smuk måde. I skal bare læne jer tilbage og nyde den betagende udsigt mens i bliver transporteret til toppen af bjerget. Inden for en kort gåtur til centrum finder I restauranter, indkøbsmuligheder og butikker.
Thinggaard Rejser og værtsparret er klar til at byde jer velkommen i sommerferien.
Værelser
Fakta
Fakta om Sportspension Therese
| Pension | Morgenmad |
| Håndklæder | Inkluderet |
| Sengelinned | Inkluderet |
| Rengøring | Inkluderet |
| Parkering | Ja |
Faciliteter
| Lounge | Nej |
| Bar | Nej |
| WiFi | Gratis |
| Wellness | Nej |
| Pool | Nej |
Afstande
| Til nærmeste lift | 300 m |
| Centrum | 200 m |
| Indkøb | 250 m |
| Cykeludlejning | 700 m |
| Salvenaland Hopfgarten | 6 km |
| Alpinolino Waldpark | 3 km |
Beliggenhed
Sportpension Therese