Sporthotel Wagrain
Hotel beskrivelse
Sporthotel Wagrain er moderne og flot indrettet, med mange gode faciliteter der indbyder til afslapning og velvære, med et 550 m2 stort fitnessrum og et 1000 m2 stor wellnessområde med indendørs pool, whirlpool, sauna og dampbad.
Hotellet er beliggende 400 m fra centrum af Wagrain og lige overfor liften “Grafenbergbahn”.
Opholdet er inklusiv halvpension bestående af morgenmad og aftenmad.
Værelser
Fakta
Fakta om Sporthotel Wagrain
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Ja |
| Håndklæder | Inkluderet |
| Linned | Inkluderet |
| Rengøring | Inkluderet |
| Parkering | Ja |
Faciliteter
| Lounge | Ja |
| Bar | Ja |
| Skirum | Ja |
| WiFi | Gratis |
| Wellness | Ja |
| Pool | Ja |
Afstande
| Til piste | 250 m |
| Til lift | 250 m |
| Centrum | 400 m |
| Skibus | 0 m |
| Indkøb | 400 m |
| Skileje | 250 m |