Segelstadsetra Hyttegrend 6A
Hotel beskrivelse
Ny, flot hytte til 8 personer beliggende på Kvitfjells vestside med en god udsigt. Hytten ligger i nærheden af Kvitfjells alpinanlæg med ski-in/ ski-out til pisten, langrendsløjper og restauranter. Hyttens panoramavinduer lukker fjeldet og naturen ind i stuen, der er med til at give et smukt lys og en god udsigt.
Hytten er på 126 m2 med 4 soveværelser og 2 badeværelser. Stuen er indrettet med sofa, TV og pejs. Veludstyret køkken med komfur, køleskab, fryser, opvaskemaskine, Nespresso kaffemaskine og en hyggelig spiseplads til 9 personer.
Yderligere information:
- Skiopbevaring til rådighed
- Husdyr ikke tilladt
- Check-in efter kl. 17.00/ Check-ud senest kl. 11.00
Værelser
Hytten er indrettet med:
4 soveværelser:
Soveværelse 1: Køjeseng (90 x 200 cm)
Soveværelse 2: Dobbeltseng (180 x 200 cm)
Soveværelse 3: Dobbeltseng (140 x 200 cm)
Soveværelse 4: Dobbeltseng (140 x 200 cm)
2 badeværelser:
Badeværelse 1: bad og toilet
Badeværelse 2: toilet
Fakta
Fakta Segelstadsetra Hyttegrend 6A
| Liftkort | Ikke inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 700 m |
| Afstand til piste | 100 m |
| Afstand til centrum | 1400 m – Kvitfjell Vest |
| Reception | Nej |
| Restaurant | Nej |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Håndklæder/ sengelinned | Kr. 145,- pr. person * |
| Internet | Wi-fi |
| Pool | Nej |
| Bar | Nej |
| Wellness | Nej |
| Parkering | Nej |
*Sengelinned og håndklæder kan ikke tilkøbes på destinationen, det skal tilkøbes hjemmefra og senest 14 dage før ankomst.