Segelstadsetra 5
Hotel beskrivelse
Flot lejlighed til 8 personer beliggende Kvitfjells solside, Vestsiden. Lejligheden ligger midt på pisten med kort afstand til afsterski og spisteder. Der er ski-in/ ski-out. Aftnerne kan nydes i sofaen foran pejsen, men dagene kan nydes på pisten.
Lejligheden er på 85 m2 og indrettet med 3 soveværelser. Stuen er indrettet med sofa, TV og gaspejs. Veludstyret køkken med køleskab, separat fryser, komfur, opvaskemaskine og spiseplads.
Yderligere information:
- Husdyr ikke tilladt
- Check-in efter kl. 17.00/ Check-ud senest kl. 11.00
Værelser
Lejligheden er udstyret med:
3 separate soveværelser:
Soveværelse 1: Dobbeltværelse
Soveværelse 2: Familiekøje
Soveværelse 3: Familiekøje
2 badeværelser:
Badeværelse 1: Bad, toilet og sauna
Badeværelse 2: Dette badeværelse er i forbindelse med det ene soveværelse med bad, toilet, vaskemaskine og tørretumbler
Fakta
Fakta Segelstadsetra 5
| Liftkort | Ikke inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 1000 m |
| Afstand til piste | 10 m |
| Afstand til centrum | 1600 m – Kvitfjell Vest |
| Reception | Nej |
| Restaurant | Nej |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Håndklæder/ sengelinned | Kr. 145,- pr. person * |
| Internet | Wi-fi |
| Pool | Nej |
| Bar | Nej |
| Wellness | Nej |
| Parkering | Ja |
*Sengelinned og håndklæder kan ikke tilkøbes på destinationen, det skal tilkøbes hjemmefra og senest 14 dage før ankomst.