Segelstadeterlia 6F
Hotel beskrivelse
Lækker lejlighed med fantastisk beliggenhed med langrendsløjper og børnebakken tæt på. Ski-in/ ski-out på Kvitfjell Vest.
Lejligheden er på 69 m2 med 2 soveværelser og 1 badeværelse. hyggelig stue med spiseplads, sofa, TV og brændeovn.
Yderligere information:
- Lader til el-bil
- Kæledyr ikke tilladt
- Check-in efter kl. 17.00/ Check-ud senest kl. 11.00
Værelser
Lejligheden indeholder:
2 separate soveværelser:
Soveværelse 1: Dobbeltseng
Soveværelse 2: Familiekøje (180 cm bred underkøje og 90 cm bred overkøje
Der er et bad og toilet i lejligheden.
Fakta
Fakta Segelstadseterlia 6F
| Liftkort | Ikke inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 600 m |
| Afstand til piste | 200 m |
| Afstand til centrum | 700 m – Kvitfjell Vest |
| Reception | Nej |
| Restaurant | Nej |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Håndklæder/ sengelinned | Kr. 145,- pr. person * |
| Internet | Wi-fi |
| Pool | Nej |
| Bar | Nej |
| Wellness | Nej |
| Parkering | Ja |
*Sengelinned og håndklæder kan ikke tilkøbes på destinationen, det skal tilkøbes hjemmefra og senest 14 dage før ankomst.