Residence Montana Plein Sud
Hotel beskrivelse
Luksus midt i Val Thorens!
Montana Plein Sud er et nyt, moderne 5-stjernet kompleks, som er centralt beliggende og med alt er inden for gåafstand. Pisterne, skicenter og shoppingområde ligger i nærheden. Efter en hård dag på pisterne kan man slappe af i spa med sauna, dampbad og opvarmet pool. Montana Plein Sud er et godt bud for at opleve en uforglemmelig vinterferie!
Hver lejlighed er indrettet i alpehytte-stil med træmøbler og opholdstue samt spiseplads. De har desuden fladskærms-tv med satellitkanaler og dvd-afspiller. Alle lejligheder har et fuldt udstyret køkken med ovn, køleskab og opvaskemaskine.
Hvis I ikke ønsker at lave mad, er der knap 300 meter til centrum.
Værelser
I Residence Montana Plein Sud kan Thinggaard tilbyde:
3-værelses lejlighed til 2-4 personer:
Disse lejligheder på imellem 55 – 60 m2 med balkon. Stue/ opholdsrum med sofa, TV og telefon. Veludstyret åbent køkken med køleskab med fryser, kogeplader, ovn, opvaskemaskine, kaffemaskine, elkedel og brødrister. 1 soveværelse med dobbeltseng og bad/ toilet. 1 soveværelse med 2 enkeltsenge. 1 bad/ toilet.


4-værelses lejlighed til 6 personer:
Lejligheder på imellem 70 til 80 m2 med balkon. eludstyret åbent køkken med køleskab med fryser, kogeplader, ovn, opvaskemaskine, kaffemaskine, elkedel og brødrister. 1 soveværelse med 2 enkeltsenge, TV og bad/ toilet. 1 soveværelse med dobbeltseng og TV. 1 soveværelse med 2 enkeltsenge. 1 bad/ toilet.


Fakta
Fakta Residence Montana Plein Sud
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 100 m |
| Afstand til piste | 100 m |
| Afstand til centrum | 300 m |
| Afstand til skibus | 50 m |
| Reception | Ja |
| Restaurant | Ja |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Sengelinned/ håndklæder | Inkluderet |
| Internet | Inkluderet |
| Pool | Ja |
| Bar | Ja |
| Wellness | Ja |
| Parkering | Ja |