Residence Les Temples du Soleil
Hotel beskrivelse
Residence Les Temples du Soleil er beliggende i bydelen Rue de Soleil med pisten lige uden for huset. Der er 50 meter til nærmeste supermarked og restaurant.
Værelser
3-værelses lejlighed til 6 personer:
Lejligheden er på 35 m2 og er pænt indrettet med stue/ opholdsrum med 1 dobbelt sovesofa og TV. Udgang til altan. 1 værelse med dobbeltseng (bredde 140 cm) og et mindre værelse med køjeseng. Lille køkken med opvaskemaskine, kogeplader, brødrister, elkedel, kaffemaskine og kombiovn. 1 bad med særskilt toilet. Flot udsigt til bjergene og pister.
Fakta
Fakta Residence Les Temples du Soleil
| Liftkort | Ikke inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 50 m |
| Afstand til piste | 5 m |
| Afstand til centrum | 100 m |
| Afstand til skibus | 0 m |
| Reception | Nej |
| Restaurant | Nej |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Sengelinned / håndklæder | Inkluderet |
| Internet | Ja, mod betaling |
| Pool | Nej |
| Bar | Nej |
| Wellness | Nej |
| Parkering | Nej |