Residence Le Silveralp
Hotel beskrivelse
Residence Le Silveralp er beliggende i et roligt område med kun 50 meter til pisterne og lift ikke langt fra huset. Der er ca. 300 meter til indkøb og butikker.
I huset tilbydes lejligheder med plads til 4 – 5 personer.
Værelser
I Residence Le Silveralp kan Thinggaard tilbyde:
2-værelses lejlighed til 5 personer:
Denne lejlighed med balkon er beliggende på 6. etage og er på 40 m2. Stue/ opholdsrum med sovesofa, TV og spiseplads. 1 soveværelse med 2 enkeltsenge og 1 kabine med 1 køjeseng. 1 bad/ toilet.
2-værelses lejlighed til 4 personer:
Denne lejlighed er på 36 m2 med balkon og beliggende på 5. etage. Stue/ opholdsrum med Sofa, TV og spiseplads. Køkken ed ovn, kogeplader, køleskab og opvaskemaskine. 1 bad/ toilet. 1 soveværelse med 2 enkeltsenge og 1 kabine med sovesofa.
2-værelses lejlighed til 4 personer:
Denne lejlighed er på 36 m2 med balkon og beliggende på 5. etage. Stue/ opholdsrum med Sofa, TV og spiseplads. Køkken ed ovn, kogeplader, køleskab og opvaskemaskine. 1 bad/ toilet. 1 soveværelse med 2 enkeltsenge og 1 kabine med sovesofa.
Fakta
Fakta Residence Le Silveralp
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 50 m |
| Afstand til piste | 50 m |
| Afstand til centrum | 150 m |
| Afstand til skibus | 50 m |
| Reception | Ja |
| Restaurant | Ja |
| Slutrengøring | Ja, mod betaling |
| Sengelinned/ håndklæder | Inkluderet |
| Internet | Ja, mod betaling |
| Pool | Nej |
| Bar | nej |
| Wellness | Nej |
| Parkering | Nej |








