Montagnettes Soleil 2
Hotel beskrivelse
I en højde af 2300 meter ligger Montagnettes Soleil 1 og 2 på en solrig beliggenhed med frit udsyn til bjergene. Her tilbydes store, hyggelige lejligheder, der har separat indgang og tilbyder alt til en dejlig skiferie i Val Thorens. Huset ligger centralt med piste, lift, restauranter og barer i gåafstand.
Værelser
I Montagnettes Soleil 2 findes nedenstående lejligheder:
3-værelses lejlighed til 4 personer:
Lejligheden er 35 m2 med 1 soveværelse med dobbeltseng og 1 køjeseng i lejlighedens entré. Stue/opholdsrum med sofa, TV og spiseplads. Lille køkken i forbindelse med stuen. 1 bad/ toilet. Denne lejlighed har udgang til balkon med begrænset udsigt og der er ikke kamin i lejligheden.
4-værelses lejlighed til 6 personer:
Lejlighed op 72 m2 med 1 soveværelse med dobbeltseng, 1 soveværelse med 2 enkeltsenge og 1 kabine med en køjeseng (uden dør og vindue). Stue/ opholdsrum med sofa, TV, kamin og spiseplads. Veludstyret køkken. 3 bad og toilet. Udgang til balkon.
6-værelses lejlighed til 10 personer:
Denne lejlighed er på 105 m2 og er fordelt på 3 etager. 1 soveværelse med dobbeltseng, 3 soveværelser med 2 enkeltsenge i hvert værelse og en kabine køjeseng. Stue/ opholdsrum med kamin, sofa, TV og spiseplads. Veludstyret køkken. Udgang til balkon.
Fakta
Fakta Montagnettes Soleil 2
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Nej |
| Afstand til lift | 75 m |
| Afstand til piste | 50 m |
| Afstand til centrum | 0 m |
| Afstand til skibus | 0 m |
| Reception | Nej |
| Restaurant | Nej |
| Slutrengøring | Inkluderet, undtagen rengøring af køkken |
| Sengelinned/ håndklæder | Inkluderet |
| Wi-fi | Inkluderet |
| Pool | Nej |
| Bar | Nej |
| Wellness | Nej |
| Parkering | Ja |