Kvitfjell Alpingrenda 8A
Hotel beskrivelse
Nybygget og hyggelig hytte til 8 personer på Kvitfjell Østside i den nye landsby Kvitfjell Alpingrend. Her bor du tæt på børneområdet og i gåafstand til Gudbrandsgard Hotell. Ski-in/ ski-out lige ud på pisten og langrendsløjper lige uden for døren.
Hytten er på 75 m2 med 4 soveværelser og 2 badeværelser. Stue med lænestole, pejs og spiseplads. Veludstyret køkken med køleskab, fryser, komfur og opvaskemaskine. Loftstue med sofa og TV.
Yderligere information:
- Husdyr ikke tillladt
- Check-in efter kl. 17.00/ Check-ud senest kl. 11.00
Værelser
Kvitfjell Alpingrenda 8A
4 separate soveværelser:
Soveværelse 1: Dobbeltseng
Soveværelse 2: Familiekøje – 120 cm bred underkøje og 90 cm bred overkøje
Soveværelse 3: Dobbeltseng
Soveværelse 4: 2 x enkeltseng
2 badeværelser:
Badeværelse 1: Bad og toilet
Badeværelse 2: Bad og toilet
Fakta
Fakta Kvitfjell Alpingrenda 8A
| Liftkort | Ikke inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 250 m |
| Afstand til piste | 100 m |
| Afstand til centrum | 750 m – Kvitfjell |
| Reception | Nej |
| Restaurant | Nej |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Håndklæder/ sengelinned | Kr. 145,- pr. person * |
| Internet | Wi-fi |
| Pool | Nej |
| Bar | Nej |
| Wellness | Nej |
| Parkering | Ja |
*Sengelinned og håndklæder kan ikke tilkøbes på destinationen, det skal tilkøbes hjemmefra og senest 14 dage før ankomst.