Kikut Alpine Lodge Apt 5202
Hotel beskrivelse
Ny og moderne lejlighed – perfekt til familier
Denne lejlighed er centralt placeret lige ved Kikuts lifter og bor du her har du ski-in/ ski-out. Lejligheden er rummelig og hyggelig lejlighed med stue, veludstyret køkken og 2 soveværelser.
Værelser
3-værelses lejlighed til 4 personer:
Denne lejlighed er beliggende på 1. sal af hus 5. Den indeholder rummelig entre med plads til overtøjet. Stue/ opholdsrum med sofa, TV med udgang til terrasse. Veludstyret køkken med opvaskemaskine, køle/ fryseskab, kaffemaskine, elkedel, komfur og ovn. Der er spiseplads til 4 personer. 2 soveværelser, det ene med en dobbeltseng (150 cm bred) og det andet med en køjeseng. 1 bad/ toilet med vaskemaskine og tørretumbler. Der er adgang til eget skiopbevaring og indendørs parkering.
Fakta
Fakta Kikut Alpin Lodge Apt 5202
| Liftkort | Ikke inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 100 m |
| Afstand til piste | 50 m |
| Afstand til centrum | 5800 m |
| Afstand til skibus | 5800 m |
| Reception | Nej |
| Restaurant | Nej |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Håndklæder/ sengelinned | kr. 180,- pr. person |
| Internet | Nej |
| Pool | Nej |
| Bar | Nej |
| Wellness | Nej |
| Parkering | Ja |