Hotel Salzburger Hof
Hotel beskrivelse
Stilfuldt hotel i hjertet af Bad Gastein.
Hotel Salzburger Hof er et 4-stjernet med en en stilfuld og moderne atmosfære. Hotellet har flere restauranter der serverer lækker mad i høj kvalitet.
Beliggende på 6. sal af hotellet kan du slappe af i den skønne spaafdeling efter en dag i sneen. Her er swimmingpool, whirlpool og sauna. Mod tillæg er der mulighed for bl.a. massage.
Inkluderet i opholdet er halvpension og hver aften serveres en 5-retters middag i en af hotellets restauranter. Hver eftermiddag er der fra kl. 15.30 til kl. 17.00 en eftermiddagssnack.
Værelser
Fakta
Fakta Hotel Salzburger Hof
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Halvpension |
| Til piste | 300 m |
| Til lift | 300 m |
| Centrum | 300 m |
| Skibus | 100 m |
| Skileje | 300 m |
| Håndklæder | Ja |
| Sengelinned | Ja |
| Rengøring | Ja |
| Parkering | Ja |
| Lounge | Ja |
| Bar | Ja |
| Restaurant | Ja |
| Skirum | Ja |
| Wellness | Ja |
| Pool | Ja |