Hotel Mozart ***
Hotel beskrivelse
Flot hotel med god beliggenhed
Flot historisk hotel fra 1913 i elegant Jugendstil beliggende centralt i den ene ende af Bad Gastein. Hotellet har 50 værelser der alle er indivduelt indrettet og næsten alle har balkon. Hotellet har en lille wellnessafdeling med dampbad og sauna.
I hotellets restaurant “Mozartstuben” serveres traditionel østrigsk mad og opholdet på Hotel Mozart er halvpension inkluderet. Halvpension består af morgemad og 4-retters middag om aftenen.
Hotel Mozart ligger i rolige omgivelser og i gåafstand til byens gamle hyggelige centrum med restauranter og barer. Skibussen kører uden for hotellets dør.
Værelser
Fakta
Fakta Hotel Mozart
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Halvpension |
| Afstand til lift | 800 m |
| Afstand til piste | 800 m |
| Afstand til centrum | 100 m |
| Afstand til skibus | 50 m |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Håndklæder/ sengelinned | Inkluderet |
| Internet | Inkluderet |
| Reception | Ja |
| Restaurant | Ja |
| Bar | Ja |
| Pool | Nej |
| Wellness | Ja |
| Parkering | Ja |