Hotel Le Diva – Val Claret
Hotel beskrivelse
Hyggeligt hotel i hjertet af Tignes
Det 3-stjernede Belambra Hotel Tignes – Le Diva ligger centralt i bydelen Val Claret med direkte adgang til pisterne. Hotellet har 121 værelser der er rummelige og enkle med plads fra 2 til 4 personer. Hotellet har restaurant, bar og lounge med pejs. Bor du på Hotel Le Diva har du gratis adgang til deres wellnessområde med sauna, hammam og fitnessområde. Morgenmad er inkluderet i opholdet og der er mulighed for at tilkøbe aftensmad.
Værelser
Fakta
Fakta Hotel Le Diva
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Morgenmad |
| Afstand til lift | 100 |
| Afstand til piste | 0 m |
| Afstand til centrum | 0 m |
| Afstand til skibus | 0 m |
| Reception | Ja |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Sengelinned/ håndklæder | Inkluderet |
| Internet | Inkluderet |
| Pool | Nej |
| Wellness | Ja |
| Bar | Ja |
| Restaurant | Ja |
| Parkering | Ja, mod betaling |