Haus Schimpfössl Katharina
Hotel beskrivelse
Huset Schimpfössl Katharina ligger med 750 meter til bymidten og skiområdet. Nærmeste restaurant ligger 200 meter fra huset.
Værelser
I Haus Schimpfössl Katharina tilbyder vi følgende lejligheder:
1-værelses lejlighed til 2 personer:
Lejligheden er på 25 m2 og ligger på 2. sal. Lejligheden er hyggeligt indrettet og indeholder 1 dobbeltværelse med tilknyttet badeværelse, udgang til altan og et køkken med spisebord, kogeplader, opvaskemaskine og mikroovn. Lejligheden har en flot udsigt over bjergene og byen.

3-værelses lejlighed til 4 personer:
Den 3-værelses lejlighed er på 60 m2 og er beliggende i husets stueetage. Lejligheden indeholder 2 dobbeltværelser med tilknyttet badeværelse og et køkkenalrum med spisehjørne. Køkkenet er udstyret med ovn, opvaskemaskine, kogeplader og fryser

Fakta
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift m. | 750 m |
| Afstand til pist m. | 750 m |
| Afstand til centrum m. | 750 m |
| Afstand til skibus | 150 m |
| Reception | Nej |
| Restaurant | Nej |
| Slutrengøring | Ja |
| Pris, slutrengøring per enhed | Inkluderet |
| Håndklæder | Ja |
| Sengelinned | Ja |
| Pris, sengelinned per person | Inkluderet |
| Internet mod betaling | Gratis |
| Pool | Nej |
| Bar | Nej |
| Wellness | Nej |
| Parkering | Ja |