Haus Achenstrasse
Hotel beskrivelse
Haus Achenstrasse ligger i bymidten i rolige omgivelser. Huset har lejligheder med plads til 4 personer og de er alle forskelligt indrettet.
Huset er beliggende i rolige omgivelser i bymidten af Bad Hofgastein, med 200 meter til indkøb og 700 meter til byens gågade. Skibussen kører 50 meter fra huset og der 650 meter til den nærmete lift Schlossalmbahn.
I huset er elevator, skirum og parkeringsplads ved huset hvis du kører selv.
Værelser
Fakta
Fakta om Haus Achenstrasse
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Håndklæder/ sengelinned | Mod betaling |
| Rengøring | Inkluderet |
| Restaurant | Nej |
| Bar | Nej |
| Lounge | Nej |
| Wellness | Nej |
| Pool | Nej |
| Skirum | Ja |
| Wi-Fi | Inkluderet |
| Afstand til piste | 650 m |
| Afstand til lift | 650 m |
| Afstand til centrum | 700 m |