Geilolia Hyttetun og lejligheder
Hotel beskrivelse
Dejlige træhytter i traditionel norsk stil
Geilolia Hytteun består af 37 hyggelige hytter i forskellige størrelser, som alle er indrettet i traditionel norsk stil bygget i træ. Hytterne er spredt ud i et område der er beliggende for bunden af pisten ved Vestlia omgivet af skov og fjell. Fra alle hytter er der kort afstand til både langrendløjperne såvel som alpinpisterne – alle hytterne har en perfekt beliggenhed med ski-in/ski-out muligheder til det alpine skianlæg.
Geilolia har også lejligheder der er beliggende i centrum af Geilo i gåafstand til butikker og restauranter. Skibussen stopper lige uden for huset. Bor du i en af disse lejligheder er sengetøj, sengelinned og slutrengøring inkluderet i prisen.
Værelser
Fakta
Fakta Geilolia Hyttetun og Lejligheder
| Liftkort | Ikke inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 90 m fra hytter/ 1400 m fra lejligheder |
| Afstand til pist | 90 m fra hytter/ 1400 m fra lejligheder |
| Afstand til centrum | 200 m fra hytter/ 0 m fra lejligheder |
| Afstand til skibus | 100 m fra hytter /0 m fra lejligheder |
| Reception | Ja |
| Restaurant | Nej |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Håndklæder/ sengelinned | Inkluderet |
| Gratis Wi-fi | Ja |
| Pool | Nej |
| Bar | Nej |
| Wellness | Nej |
| Parkering | Ja |
Beliggenhed
Geilolia Hyttetun