Thermal Resort Hotel Elisabethpark
Hotel beskrivelse
Wellness hotel med fantastisk udsigt
Med udsigt over den gamle bydel, ligger Hotel Elisabethpark, hvis historie og traditioner går mange årtier tilbage. Hotellet var førhen velbesøgt at den prominente adel, der kom langvejs fra for de kurbade Bad Gastein råder over.
Selv i dag, er det også wellness og kurbehandlinger, som kendetegner Elisabeth Park Hotel. Stedet tilbyder en masse former for forskellige wellness programmer, som man kan bestille og prøve på egen krop under opholdet. De har deres helt egen termiske kilde direkte ind i hotellet fra bjerget.
Med i opholdet er halvpension inkluderet, hvor maden på stedet ligeledes er en oplevelse for sjælen. Enkel morgenmadsbuffet og aftensmadbuffet.
Hotellets egen skibus shuttle, kan tage jer med op til skiområdet. Hotellet har derfor en god adgang til skiområdet i den kuperede by og samtidig mulighed for massere af afslapning, når skidagen ender. En god kombination på skiferien. Hvis formen skal holdes ved lige, kan du ligeledes benytte hotellets fitnessrum.
Værelser
Fakta
Fakta Thermal Resort Hotel Elisabethpark
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Halvpension |
| Afstand til lift | 500 m |
| Afstand til piste | 500 m |
| Afstand til centrum | 400 m |
| Afstand til skibus | 50 m |
| Reception | Ja |
| Restaurant | Ja |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Sengelinned/ håndklæder | Inkluderet |
| Internet | Inkluderet |
| Pool | Ja |
| Bar | Ja |
| Wellness | Ja |
| Parkering | Mod betaling |
Beliggenhed
Hotel Elisabethpark