Residence Ecrin des Neiges – Val Claret
Hotel beskrivelse
Meget smuk lejlighed “Ecrin des Neiges”, er på 4 etager, som er bygget i 2000. I komplekset er der restaurant, wifi, skirum.
Additionelt har lejligheden noget når den perfekte beliggenhed. Der er blot 100 meter til indkøbscenter, 200 meter til skisportsanlægget og skipiste. Skiudlejning findes 100 meter fra Ecrin des Neiges. Skibussen stopper 5 meter fra døren. Den nærmeste svømmehal er 1,2 km fra residenset.
Værelser
Fakta
Fakta om Ecrin de Neiges
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 150 m |
| Afstand til piste | 150 m |
| Afstand til centrum | 100 m |
| Afstand til skibus | 5 m |
| Slutrengøring | Mod betaling |
| Håndklæder/ sengelinned | Inkluderet |
| Internet | Inkluderet |
| Reception | Nej |
| Restaurant | Nej |
| Bar | Nej |
| Pool | Nej |
| Wellness | Nej |
| Parkering | Mod forespørgsel |