Chalet Haus Elfie – sommer
Hotel beskrivelse
Chalet Haus Elfie
Velkommen til Chalet Haus Elfie der ligger i St. Anton am Arlberg ved Alte Albergstrasse, omgivet af fantastiske bjerge, i et stille område og 10 minutters gang til restauranter. Fortsætter du videre findes supermarkeder og flere restauranter. Lifterne Rendlbahn og Galzigbahn ligger også i gåafstand.
Dit ophold på Chalet Haus Elfie inkluderer morgenmadsbuffet der serveres i morgenmadsrestauranten. På Chalet Haus Elfie værdsættes socialt samvær og hyggelige omgivelser, og der er et fællesområde til afslapning efter en dag med udflugter i området. Der er også en lille sauna og gratis wi-fi på fællesområderne.
Chalet Haus Elfie tilbyder rummelige værelser med tekøkken, spiseplads, TV og badeværelse. Nogle af værelserne har balkon eller terrasse.
Vores danske værtspar står klar til at byde velkommen til en dejlig sommerferie i St. Anton.
Værelser
Fakta
Fakta Chalet Haus Elfie
| Liftkort | Nej |
| Pension | Morgenmad |
| Afstand til lift | 600 m |
| Afstand til piste | 600 m |
| Afstand til centrum | 600 m |
| Reception | Ja |
| Restaurant | Nej |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Sengelinned/ håndklæder | Inkluderet |
| Internet | Gratis (begrænset) |
| Pool | Nej |
| Bar | Nej |
| Wellness | Nej (lille sauna) |
| Parkering | Ja (mod betaling) |
| Tjek ind | Kl. 16:00-20:00 |
| Tjek ud | Kl. 10:00 |