Chalet Club – Val Claret
Hotel beskrivelse
Residens “Chalet Club”, er et lejlighedskompleks på 5 etager. I komplekset er der elevator og skirum.
Fra komplekset er der 200 meter til supermarked, 100 meter til spisesteder og 2.2 km til nærmeste svømmehal. Til sportcentrummet er der 800 meter, med 150 meter til nærmeste lift og pister og 200 meter til skiskole. Skibussen stopper ligeledes 10 meter fra døren og er gratis.
Værelser
Fakta
Fakta om Chalet Club
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 150 m |
| Afstand til piste | 150 m |
| Afstand til centrum | 800 m |
| Afstand til skibus | 200 m |
| Slutrengøring | Mod betaling |
| Håndklæder/ sengelinned | Inkluderet |
| Internet | Mod betaling |
| Reception | Nej |
| Restaurant | Nej |
| Bar | Nej |
| Pool | Nej |
| Wellness | Nej |
| Parkering | Nej |