Chalet 149 by Alp Resorts
Hotel beskrivelse
Lejlighederne i ligger i det moderne resort “Chalet 149 by Alps Resorts”. I bymidten fra Westendorf på en solrige beliggenhed 200 m fra skiområdet.
I huset er der en reception og fælles garage. Supermarked 650 m og skisportanlæg 200 m fra huset. Lejlighederne kan variere i boligareal, plantegning, udstyr og møbler.
Værelser
Fakta
Fakta Chalet 149 by Alps Resorts
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 400 m |
| Afstand til piste | 100 m |
| Afstand til centrum | 550 m |
| Afstand til skibus | 400 m |
| Reception | Nej |
| Restaurant | Nej |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Sengelinned/ håndklæder | Inkluderet |
| Internet | Gratis |
| Pool | Nej |
| Bar | Nej |
| Sauna | Ja |
| Parkering | Ja |