Haus Carolin
Hotel beskrivelse
Dejlige lejligheder med en god placering
Apparthaus Carolin har en central, men rolig beliggenhed i Westendorf. Lejlighederne er pæne, og er traditionelt østrigsk indrettet. Alle 9 lejligheder har balkon med udsigt over bjergene.
Restauranter, cafeer og barer ligger i gåafstand fra huset og skibussen kører ikke langt derfra. Der er 800 meter til liften Alpenrosenbahn og 350 meter til liften Schneeberg.
Værelser
Fakta
Fakta Apparthaus Carolin
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 100 m |
| Afstand til piste | 100 m |
| Afstand til centrum | 100 m |
| Afstand til skibus | 50 m |
| Reception | Nej |
| Restaurant | Nej |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Sengelinned/ håndklæder | Inkluderet |
| Internet | Gratis |
| Pool | Nej |
| Bar | Nej |
| Sauna | Ja |
| Parkering | Ja |
Beliggenhed
Aparthaus Carolin