Alpenchalets
Hotel beskrivelse
Flerfamilies huse ”Alpenchalets” består af 2 huse med 5 lejligheder der alle er renoveret i 2019. Husene er beliggende Zellermoos med 900 m til skiliften og 4 km fra Zell am See. Der er 700 m til indkøbsmuligheder. I huset forefindes skirum.
Værelser
Her kan du se en beskrivelse af de 5 lejligheder:
2-værelses lejlighed til 4 personer:
Denne lejlighed ligger i stueetagen er på 50 m2. Lejligheden er hyggeligt indrettet med stue/ opholdsrum med 1 dobbelt sovesofa, spisebord og TV. Fra stuen er der udgang til terrasse. 1 værelse med en dobbeltseng. Der er bad/ toilet og køkken med tilhørende ovn, komfur, brødrister, kedel, mikroovn og kaffemaskine. Parkering muligt ved huset.

2-værelses lejlighed til 4 personer:
Denne lejlighed ligger i stueetagen er på 50 m2. Lejligheden er hyggeligt indrettet med stue/ opholdsrum med 1 dobbelt sovesofa, spisebord og TV. Fra stuen er der udgang til terrasse. 1 værelse med en dobbeltseng. Der er bad/ toilet og køkken med tilhørende ovn, komfur, brødrister, kedel, mikroovn og kaffemaskine. Parkering muligt ved huset.

4-værelses lejlighed til 6 personer:
Lejligheden er beliggende i stuen og er på 100 m2. Her er 3 værelser med dobbeltseng og køkken-alrum med spisebord og udgang til terrasse. Køkkenet er udstyret med ovn, kogeplader, mikroovn og kaffemaskine. Til lejligheden er der er 2 bad/ toilet og sauna mod gebyr.

5-værelses lejlighed til 8 personer:
Hyggelig indrettet 1. sals lejlighed på 100 m2. Her er 1 dobbeltværelse med en dobbeltseng og udgang til altan. 3 værelser alle med dobbeltseng. I lejligheden er der køkken-alrum og udgang til altan. Køkkenet er udstyret med ovn, kogeplader, brødrister, kedel, mikroovn, kaffemaskine. Lejligheden indeholder desuden 2 bad/toilet. Parkering muligt ved huset.

5-værelses lejlighed til 8 personer:
Hyggelig indrettet 1. sals lejlighed på 100 m2. Her er 1 dobbeltværelse med en dobbeltseng og udgang til altan. 3 værelser alle med dobbeltseng. I lejligheden er der køkken-alrum med spisehjørne og udgang til altan. Køkkenet er udstyret med ovn, kogeplader, brødrister, kedel, mikroovn, kaffemaskine. Lejligheden indeholder desuden 2 bad/toilet. Parkering muligt ved huset.

Inkluderet i prisen på alle lejligheder er håndklæder, sengelinned, slutrengøring og wi-fi.
Fakta
Fakta om Alpenchalets
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Nej |
| Til pist | 900 m |
| Til lift | 900 m |
| Centrum | 5 km |
| Skibus | 900 m |
| Indkøb | 700 m |
| Skileje | 900 m |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Sengelinned/ håndklæder | Inkluderet |
| Parkering | Ja |
| Lounge | Nej |
| Bar | Nej |
| Skirum | Ja |
| Internet | Nej |
| Wellness | Nej |
| Pool | Nej |