Alexander
Hotel beskrivelse
Alexander er et lejlighedskompleks der ligger 250 meter fra bymidten af Bad Hofgastein. Her er der 500 meter til indkøb og restauranter, 150 meter til skibussen og 1 kilometer til liften Schlossalmbahn. I huset findes der skirum, vaskemaskine og tørre tumbler mod ekstragebyr. Der er parkering ved huset.
I Alexander findes forskellige typer lejligheder der varierer i størrelse og indretning.
Værelser
Fakta
Fakta Alexander
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Håndklæder/ sengelinned | Inkluderet |
| Rengøring | Inkluderet |
| Restaurant | Nej |
| Bar | Nej |
| Lounge | Nej |
| Wellness | Nej |
| Pool | Nej |
| Skirum | Ja |
| Internet | Nej |
| Afstand til piste | 1000 m |
| Afstand til lift | 1000 m |
| Afstand til centrum | 250 m |