Residence Reine Blanche – Soleil
Hotel beskrivelse
Klassisk fransk alpelejlighed
Residence Reine Blanche er placeret i den nedre bydel af Val Thorens. Lejlighederne ligger direkte ud til pister som leder mod en af Val Thorens store samlingspunkter. Herfra kan liftene transportere jer hvorhen I måtte ønske i området.
Lejlighederne er enkelt indrettede, men komfortable, og de er perfekte til familien, der vil have en skiferie hvor skiløbet er i højsædet. Man befinder sig kun 5 minutter fra centrum hvor alskens shopping er muligt.
Værelser
Fakta
Fakta Residence Reine Blanche
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 50 m |
| Afstand til piste | 25 m |
| Afstand til centrum | 150 m |
| Afstand til skibus | 200 m |
| Reception | Ingen |
| Restaurant | Ingen |
| Slutrengøring | Mod betaling |
| Håndklæder/ sengelinned | Inkluderet |
| Internet | Mod betaling |
| Pool | Nej |
| Bar | Nej |
| Sauna | Nej |
| Parkering | Nej |
Beliggenhed
Residence Reine Blanche