Fjellstølen Storhytte
Hotel beskrivelse
Fjellstølen Storhytte er en stor og rummelig familiehytte, der velegnet for en stor gruppe venner og eller familie. Hytten ligger centralt med 400 m til centrum og det er muligt at køre dertil i bil.
Hytten er op 120 m2 og har en en dejlig vestvendt terrasse.
Værelser
Fjellstølen Hytte er på 120 m2 og indeholder 5 soveværelser. 2 af værelserne har dobbeltseng, 2 er med køjeseng og det sidste er med familiekøjeseng. 2 bad/ toilet det ene har sauna. Veludstyret køkken og stue/ opholdsrum med kamin, sofa og spiseplads. Gratis internet.
Fakta
Fakta Fjellstølen Storhytte
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 500 m |
| Afstand til pist | 200 m |
| Afstand til centrum m. | 400 m |
| Afstand til skibus | 100 m |
| Reception | Nej |
| Restaurant | Nej |
| Slutrengøring | Kr. 1.250,- |
| Håndklæder/ sengelinned | Kr. 125,- pr. person |
| Internet | Gratis |
| Bar | Nej |
| Wellness | Nej |
| Parkering | Ja |