Bergo Rom
Hotel beskrivelse
Bergo Rom
Bergo Rom har en fantastisk beliggenhed og er blevet et self-service hotel. Her kan du bo i et hus med masser af stemning og smagfuld indretning. Bergo Rom er centralt beliggende midt i Beistostølen i gåafstand til alt.
Opholdet på Bergo Rom er uden pension, men der ligger flere restauranter og supermarked i kort gå afstand.
På Bergo Rom findes der dobbeltværelser, dobbeltværelser med sovesofa og familieværelser. Mange af værelserne ligge ud mod Slettefjell og i den retning er der udsigt til Bergojordet. På hotellet findes skirum til opbevaring af ski.
Værelser
Fakta
Fakta Bergo Rom
| Liftkort | Ikke inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 100 m |
| Afstand til piste | 100 m |
| Afstand til centrum | 0 m |
| Afstand til skibus | 100 m |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Håndklæder / sengelinned | Inkluderet |
| Internet | Inkluderet |
| Bar | Nej |
| Restaurant | Nej |
| Wellness | Nej |
| Parkering | Ja |
Beliggenhed
Bergo Rom
Rabatter og tillæg
Rabatter
Rabatten gælder ved to betalende voksne i samme rum.
Børn 0-7 år: 500 kr. rabat pr. nat
Børn 8-15 år: 250 kr. rabat pr. nat
Voksen/ungdom fra 16 år i ekstra opredning: 125 kr. rabat per nat