Hotel Panther
Hotel beskrivelse
Dette hyggelige hotel er beliggende i hjertet af Saalbach med 30 meter til liften og med hotellet centrale beliggenhed er der ikke lang til indkøb, caféer og restauranter.
På dette 4-stjernede hotel er der rig lejlighed til at lade sig forkæle i hotellets wellness område, der byder på sauna, dampbad og en opvarmet udendørspool.
Ankommer du i bil tilbyder hotellet underjordisk garage mod betaling.
Inkluderet i opholdet på Hotel Panther er morgenmad og 4-rettes middag i hotellets restaurant.
Vi byder jer hjertelig velkommen til verdensklasse skiløb og masser af luksus på Hotel Panther.
Værelser
Fakta
Fakta om Hotel Panther
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Ja, halvpension |
| Håndklæder | Inkluderet |
| Linned | Inkluderet |
| Rengøring | Inkluderet |
| Parkering | Ja |
Faciliteter
| Lounge | Nej |
| Bar | Nej |
| Skirum | Ja |
| WiFi | Gratis |
| Wellness | Ja |
| Pool | Nej |
Afstande
| Til piste | 30 m |
| Til lift | 30 m |
| Centrum | 0 m |
| Skibus | 0 m |
| Indkøb | 0 m |
| Skileje | 30 m |