Feriehaus Chalet 1018
Hotel beskrivelse
Chalet 1018 er et moderne hus renoveret i 2022 med plads til 6 personer. Huset er beliggende på en rolig og solrig beliggenhed i Bad Gastein. Det 160 m2 store hus er velegnet til familier og indeholder 3 soveværelser.
Der er ca. 1,6 km til centrum af Bad Gastein og indkøbsmuligheder. Kommer du i bil er der parkeringsplads ved huset.
Værelser
Chalet 1018, 5-værelse-chalet 110 m2 på 2 etager.
Fuldstændig renoveret i år 2022, meget pæn og moderne indrettet: indgang med separate toilet.
Stue/spisestue med spisebord og kabel-TV (fladskærms TV), kakkelovn. Udgang til terrasse.
Stor kontor.
Store køkken/alrum (4 kogeplader, ovn, opvaskemaskine, 4 keramiske kogeplader, Brødrister, kedel, mikroovn, fryser, elektrisk kaffemaskine). Overetage: 3 dobbeltværelse. Brus/WC, bad/brus/WC. El-opvarming. Parketgulve. Terrasse. Havemøbler, altanmøbler, liggestole.
Flotte udsigt over bjergene og skoven.
Til benyttelse: vaskemaskine, tørretumbler, hårtørrer. Internet (trådløs LAN [WLAN], gratis). Bemærk venligst: ikke-ryger lejlighed.
Fakta
Fakta Ferienhaus Chalet 1018
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Håndklæder/ sengelinned | Inkluderet |
| Slutengøring | Inkluderet |
| Restaurant | Nej |
| Bar | Nej |
| Lounge | Nej |
| Wellness | Nej |
| Pool | Nej |
| Skirum | Nej |
| Internet/ wi-fi | Inkluderet |
| Afstand til piste | 1000 m |
| Afstand til lift | 1000 m |
| Afstand til centrum | 1600 m |