Chalet Pflaume
Hotel beskrivelse
Chalet Pflaume et et moderne hus i Bad Gastein i bydelen Badbruck på en rolig og solig beliggenhed. Huset har plads til 10 personer og 4 soveværelser.
Fra huset er der 100 meter til restaurant, 250 meter til et bageri og ca. 100 meter til skibussen. Der er ca. 2 km til liften Graukogelbahn og ca. 3 km til centrum af Bad Gastein.
Dette hus er bedst egnet for gæster der kører selv og der er parkering ved huset.
Værelser
Fakta
Fakta Chalet Pflaume
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Håndklæder/ sengelinned | Inkluderet |
| Rengøring | Inkluderet |
| Restaurant | Nej |
| Bar | Nej |
| Lounge | Nej |
| Wellness | Nej |
| Pool | Nej |
| Skirum | Nej |
| Internet | Ja |
| Afstand til piste | 2000 m |
| Afstand til lift | 2000 m |
| Afstand til centrum | 3000 m (Bad Gastein) |