Apartment Alpennest
Hotel beskrivelse
Lejligheden ligger i Bad Gastein i et roligt og solrigt område på en skråning, kun ca. 800 meter fra centrum. Ejendommen er placeret i naturskønne omgivelser og har faciliteter som elevator, skiopbevaring, fælles vaskemaskine og tørretumbler samt parkering ved huset.
Indkøbsmuligheder findes ca. 1 km væk. Offentlig transport er let tilgængelig med busstoppested 200 meter væk fra lejligheden.
Værelser
Fakta
Fakta Apartment Alpennest
| Liftkort | Inkluderet |
| Pension | Ingen |
| Afstand til lift | 500 m |
| Afstand til piste | 500 m |
| Afstand til centrum | 800 m |
| Afstand til skibus | 150 m |
| Reception | Nej |
| Restaurant | Nej |
| Slutrengøring | Inkluderet |
| Håndklæder/ sengelinned | Inkluderet |
| Internet |
Ja |
| Pool | Nej |
| Bar | Nej |
| Wellness | Nej |
| Parkering | Ja |